Рекомендації для авторів

Експертами Редакції журналу були підготовлені і затверджені кілька посібників, покликаних допомогти авторам при написанні статті. Рекомендуємо всім авторам ознайомитися з ними:
- Як виявити проблему для дослідження>>>
- Як правильно зробити огляд літератури>>>
 

До моменту часу, коли треба готувати статтю в науковий журнал, майбутній автор повинен виконати деякі дослідження по темі своєї магістерської, кандидатської чи будь-якої іншої роботи. Передбачається, що науковець вже вибрав собі тему досліджень і затвердив її, зібрав і проаналізував первинну і вторинну інформацію, виявив проблеми і сформулював мету досліджень, провів дослідження і отримав перші результати. Тепер він повинен показати ці результати широкої наукової громадськості. Тобто настав момент підготовки статті. Цикл робіт на цьому етапі наукової діяльності включає наступні дії.
- Підготовка плану статті та узгодження його з науковим керівником
- Підготовка першого варіанту статті
- Перевірка відповідності статті вимогам журналу.
- Подання статті для критичного розгляду членам кафедри або науково-дослідної лабораторії, де ви працюєте.
- Доопрацювання статті після публічного розгляду на кафедрі або на методичній раді науково-дослідної лабораторії.
- Подання статті для критичного розгляду двом або трьом великим фахівцям в даній галузі знань (в нашому випадку - громадське обговорення в рамках наукових заходів проекту SWorld).
- Доопрацювання статті за рекомендаціями фахівців.
- Подання статті на рецензію в науковий журнал
- Доопрацювання статті по зауважень рецензента.
 

Тип статті
Оригінальні статті
Ці статті містять дослідження, що містять наукову новизну. Вони повинні бути структуровані таким чином: Анотація мовою тексту, Ключові слова, Вступ, Огляд зовнішнього оточення, Вхідні дані та методи, Результати досліджень, Обговорення і аналіз результатів, Висновки, Вираз вдячності (при наявності), Бібліографія (ГОСТ), Abstract (англійською мовою), References (стандарт "Harvard"), Заява про конфлікт інтересів та фінансуванні (при нашічіі).
 
Оглядові статті
огляд ні статті повинні мати короткий змістовний назву і забезпечувати збалансований синтез сучасних знань. Вони повинні бути структуровані таким чином: Анотація мовою тексту, Ключові слова, Вступ, Огляд зовнішнього оточення і Основний текст, Висновки, Вираз вдячності (при наявності), Бібліографія (ГОСТ), Abstract (англійською мовою), References (стандарт "Harvard"), Заява про конфлікт інтересів та фінансуванні (при нашічіі).
 

Структура наукової статті
Хороша наукова стаття повинна бути написана в минулому часі і містити такі компоненти:
  • Шапка статті
  • Анотація мовою тексту.
  • Ключові слова
  • Вступ.
  • Огляд зовнішнього оточення.
  • Вхідні дані та методи.
  • Результати досліджень.
  • Обговорення та аналіз результатів.
  • Висновки.
  • Вираз вдячності.
  • Бібліографія (ГОСТ)
  • Abstract (на англ.яз.)
  • References. (стандарт "Harvard")
  • Заява про конфлікт інтересів та фінансуванні
Кожен компонент служить різним цілям і має своє вузьке призначення і мета. Виявлення взаємозв'язку окремих компонентів статті допоможе автору логічно організувати статтю і усунути повторення тексту.
 
Шапка статті

Анотація
Анотація представляє один параграф тексту. Вона розташовується перед вступом. Анотація публікується багато разів в різних бібліографічних описах і може бути доступна в бібліотечних базах даних. Тому вона є дуже важливим компонентом статті. Анотація містить загальний вступ до статті, виділяє основні проблеми та мета, а також основні результати і дуже короткий висновок. Анотація коротше, ніж обговорення підсумків і висновок, Як правило, інструкція не вимагає посилань на літературні джерела, окремі видавництва не рекомендують використовувати математичні вирази.
Анотація повинна інформувати читача в стислій формі, про що стаття і в чому виражається основний внесок автора, який розглядається і обговорюється.
 
Ключові слова
Ключові слова повинні відображати термінологічну область статті: які терміни використовуються в статті або з якими термінами вона може бути логічно пов'язана; з якими назвами організацій, персон, географічних областей і т.п. асоціюється стаття
 
Вступ
Вступ, мабуть, є найбільш важливим компонентом наукової статті. Майже кожен читач переглядає вступ. Вступ пишеться з урахуванням суворого дотримання професійної термінології, прийнятої в даній галузі.
Перший абзац вступу повинен нагадувати перевернутий трикутник: треба починати з широкого обговорення ситуації і деталізувати, опускаючись до визначення специфічної проблеми, розгляду якої присвячено окрему статтю. Мета першого абзацу - привернути увагу читача статті ясно показавши йому, на яку проблему спрямована стаття. Цей абзац повинен показати читачеві, що він знаходиться на кордоні незвіданого. Текст абзацу повинен показувати, що автор дає тут вижимки з глибокого діагностичного обстеження зовнішньої і внутрішньої ситуації з даного питання. Цей абзац повинен закінчуватися формулюванням проблеми, яку намірився вирішити автор статті. Нижче наведено два варіанти вступної фрази вступу з практики морського транспорту.
Н ачніте з привертає увагу узагальненої формулювання, що визначає напрямок досліджень.
Наступна фраза вступу звужує тему. Ця пропозиція часто містить цитування джерел інших робіт і показує специфічний недолік знань, який зумовлює формулювання проблеми. Ця частина вступу може варіюватися за обсягом від одного до декількох пропозицій, але головна його мета - показати читачеві недолік знань для вирішення виявлених проблем.
Наприклад.
«Логістика як наука і практика виникла на початку XIX століття. Процес її еволюції супроводжувався низкою історичних, економічних, соціальних і технічних перетворень, що призвели її до бурхливого розвитку в даний час. Проте, в нашій країні рівень розвитку логістики недостатній [посилання на опублікований джерело]. Логістика - це управління потоками матеріально-технічних ресурсів і виробничих запасів. Основними об'єктами дослідження в логістиці є: логістичні операція, ланцюги поставок, система, функція, матеріальні інформаційні та фінансові потоки. Основні операції в логістиці - це закупівля (постачання), виробництво, збут. Закупівлі здійснюються на основі контрактів. Управління контрактом охоплює період часу від його формування до повного виконання. Аналіз виконаних контрактів поставок товарів в змішаних повідомленнях компанії «Хух» показав ряд систематично повторюваних порушень їх умов. Серед них найбільш вагомі чинники - це неузгодженість дій окремих учасників процесу, порушення термінів руху товарів і проходження платежів »через застосування традиційних схем управління» [посилання на дослідження, проведені автором статті].
Таким чином, останнє правило для вступу наступне: Завершуйте вступний параграф загальним формулюванням проблеми, констатуючи її специфічність за допомогою окремих чинників.
Слідуючи цій процедурі, вступ сприятиме мети залучити читача шляхом розкриття проблеми та визначення основного напрямку статті.
 
Огляд зовнішнього оточення
Наступними після вступного абзацу, слідують традиційні абзаци, що представляють огляд літературних джерел і тенденцій, що склалися. Їх кількість варіюється в залежності від теми і кількості виявлених публікацій. На початку огляду літератури слід коротко зупинитися на історичному внесок дослідників з питання, що розглядається в статті, і напрямку науково-технічного прогресу. Мета не полягає в тому, щоб охопити всі дослідження, як це робиться при підготовці огляду літературних джерел в дисертації. Необхідно сконцентрувати увагу лише на тих дослідженнях і їх неповноту, які стосуються вирішення виявленої проблеми. Наступні параграфи повинні коротко розкривати сучасний стан науки з даного питання і суттєві відмінності між тим, що вже опубліковано, і новим внеском автора. Всі проміжні параграфи повинні підкорятися наступним правилом: огляд літератури встановлює фундаментальний історичний внесок і окреслює межі знань і, таким чином, підтверджує новизну вкладу автор а.
Огляд літератури повинен грунтуватися на статтях з реферованих журналів. При виступі на науковій конференції повинно бути зафіксовано, що пропонований підхід раніше ніде не публікувався. Матеріал, опублікований на сайті, повинен мати мультимедійний характер. Посилання на нереферіруемий матеріал не розглядаються як достатній аргумент. Отже, огляд літератури підвищує репутацію наших попередників і підтверджує необхідність і новизну вкладу статті, пропонованої до публікації. Далі слід формулювання мети вашого дослідження - шляхом переформулювання негативної ситуації, зазначеної в проблемі, в бажану, реально досяжну ситуацію в майбутньому.
З авершается абзацом з «дорожньою картою». Цей абзац окреслює в загальних рисах залишилися частини статті. Це може бути представлено в узагальненому вигляді як результат або у вигляді короткої характеристики кожної частини статті.
Наприклад.
Багаторазові лабораторні експерименти з розстановкою флоту компанії «ХХХ» показали, що при доступних вихідних даних, що відображають сучасні умови експлуатації лінійного або трампового флоту, розроблені раніше математичні моделі не можуть застосовуватися. Нами також проведено апробацію математичних моделей, що застосовуються у проектній методології. Моделювання показало доцільність подальшого використання таких моделей для розстановки трампового флоту з виходом на графік руху і обробки суден. (Це абзац 1).
В абзаці 2 представляється характеристика вихідних даних для розстановки флоту з кількох математичних моделей в різних умовах експлуатації. В абзаці 3 наводяться, наприклад, моделі розстановки флоту для різних умов експлуатації в трамповом і лінійному судноплавстві. В абзаці 4 в цьому прикладі відображаються результати моделювання за варіантами. В абзаці 5 в даному прикладі обговорюються і аналізуються результати моделювання.
Дорожня карта виконує дві важливі функції. По-перше, вона відображає повний внесок пропонованої статті в контексті попередніх досліджень, тобто висловлює новизну і ступінь нового вкладу. По-друге, вона спрямовує досвідченого фахівця-читача до найцікавішої для нього частини статті. Таким чином, ми маємо останнім правило для формування вступу: Завершуйте вступ підкресленням читачеві специфічного вкладу статті в скарбничку знань і поясніть йому її загальну організацію.
Цей абзац також допоможе вам організувати логіку викладу матеріалу: якщо введення незрозуміло, то наступна частина статті буде побудована на слабкому фундаменті.
 
Вхідні дані та методи
Зазвичай в цій частині статті описуються вихідні дані і методи, використовувані в дослідженні. Сфера досліджень показує, який вигляд діяльності вивчається (припустимо, склад даних по морському транспорту як галузі народного господарства, перевезенням вантажів в міжнародних морських повідомленнях або нормативи для конструювання танкерів, характеристики системи управління портом і т.д.). Далі розкриваються методи і моделі для обробки даних або моделювання процесів (наприклад, розстановки флоту для перевезень вантажів за напрямками н а оперативний період часу). Тут також має бути описано, яким чином були отримані результати. Вони повинні бути специфічними. Основне правило тут таке: Опишіть всі використані технічні прийоми і способи для проведення експерименту в окремо.
Структура цієї частини може бути наступна:
  • Характеристика і достовірність вхідних даних.
  • Пояснення, як дані були отримані і агреговані, якщо в цьому була необхідність.
  • Опис розрахункових варіантів в різних умовах експлуатації системи технічних засобів.
  • Опис припущень і методів оптимізації, прийнятих в розрахунках.
  • Порівняння результатів розрахунків з фактичним станом справ по експлуатації технічних засобів.
Опис повинен бути коротким, чітким і ясним. Складні пропозиції повинні бути виключені, також як і другорядні деталі.
Прочитавши цей параграф, читач повинен мати можливість сформувати власну думку про якість результатів досліджень з представлених фактів.
 
Результати досліджень
Параграф, що характеризує результати, і наступний за ним параграф, присвячений їх обговорення, допускає найбільшу гнучкість в структурі та змісті. У будь-якому випадку в першу чергу має бути поданий правильні і об'єктивні результати без інтерпретації. Ці результати повинні представлятися у вигляді даних по раніше встановленої системи показників, за результатами розрахунків з використанням запропонованих автором моделей і методів. Результати - це просто цифри, які не несуть якісних висновків. Часто параграфи, які розглядають результати і їх обговорення, об'єднуються, але в цьому випадку повинна бути чітка межа між представленими результатами і їх розглядом. Це може бути зроблено за допомогою абзаців і логічного розподілу інформації між ними.
Основна мета параграфа про результати - представити дані по вашому експерименту так, щоб інші дослідники могли зробити власні висновки і повністю зрозуміти базис для ваших висновків. Звичайне зміст цього параграфа - це ряд показників, отриманих в результаті розрахунків по обгрунтуванню вашого рішення. Вони можуть бути представлені в графічній або табличній формі. Кращою є графічна форма представлення даних. Вони повинні відображати однозначність, об'єктивність і глибину дослідження. Результати повинні бути взаємопов'язаними. Тут ми звертаємося до наступного правила: Результати повинні бути ясними, переконливими і узагальненими.
 
Обговорення та аналіз результатів
У параграфах, присвячених обговоренню та аналізу результатів, представляється інтерпретація результатів досліджень для того, щоб отримати загальний висновок. Це те місце, де думка автора як би представляє його власну картину з усіма деталями і фарбами. Тут наводиться аргументація автора. Часто автори комбінують представлення результатів та їх обговорення. У будь-якому випадку вони повинні уникати повторення одних і тих же даних, одного і того ж тексту. Тобто автори повинні дати свої висновки паралельно з результатами. Велика частка наукових статей в міжнародній практиці, однак, описує результати і їх обговорення в окремих параграфах.
Зазвичай тут порівнюються звітні показники і дані, отримані в результаті застосування різних моделей і методів, рекомендованих автором статті. Найчастіше розглядаються два аспекти: результати порівнюються з більш ранніми роботами, і що в них нового і значного. Інший напрямок розгляду результатів - як вони сприяють вирішенню великих інженерних або економічних проблем на рівні великої науки. Таким чином, основний напрямок обговорення результатів має наступний напрямок: В параграфі «Обговорення та аналіз результатів» інтерпретуються результати для отримання основного виведення за статтею.
Параграф «Обговорення та аналіз результатів» дає науковцю найбільшу свободу і можливість залучити читача на свою сторону. Попередження: ніколи не затверджуйте того, в чому ви не впевнені на 100% - не відчиняйте двері негативної рецензії або остаточного відхилення вашої статті. Як правило, в даному випадку краще бути консервативним. Більшість експертів - рецензентів, читаючи вашу статтю, зроблять свої власні висновки. У цій частині статті допускається, щоб автор виділив ті висновки, які представляються йому найбільш важливими.
 
Висновки
Заключний параграф статті не представляє будь-якої нової інформації або роз'яснень: тут тільки узагальнення і висновки. Це параграф триваліше, ніж анотація і зазвичай включає більше специфічних висновків. У ньому більше кількісних оцінок, ніж в анотації. Однак уявлення рівнянь, формул або посилання на літературні джерела небажані. Висновок відрізняється більш вільним стилем викладу матеріалу, ніж анотація.
Хорошим форматом для цього параграфа є два абзаци. Перший абзац підсумовує окремі частини статті. Другий параграф підсумковий і описує основні висновки. У ньому описуються факти, про які читач уже знає з тексту статті. В результаті виділяється, що ж є основним результатом. Можливі два підходи формування основних висновків у другому параграфі. Уявити висновки в їх логічній послідовності і взаємозв'язку або починати з найбільш важливих висновків. Важливо пам'ятати, що в цьому параграфі не повинно бути нової інформації. Тут може бути комбінація інформації, представленої вище, щоб отримати важливий висновок. Не допускається подання інформації, яка не була обговорена вище.
Третій параграф в ув'язненні може показувати напрямок подальших досліджень, які природним чином випливають із статті.
Керівне правило для формування висновку і висновків може бути сформульовано таким чином: Параграф, в якому висновок і висновки оповідає читачеві, що їм уже прочитано і представляє основні висновки в короткій формі, користуючись специфічною термінологією.
Якщо читачеві необхідно з'ясувати специфіку проблеми, яка розглянута в статті, то, швидше за все, він прочитає вступ і потім висновки і висновок. Тому бажано, щоб всі важливі знахідки були підсумовані і об'єднані в основних висновках. Дотримуючись цих вказівок, ви досягнете того, що ваша стаття буде максимально ефективним і отримає найбільшу позитивну рецензію.
 
Вираз вдячності
Цей параграф розміщується в кінці статті і повинен, як мінімум, відображати найбільш важливі джерела підтримки досліджень, які істотно відбилися на підготовці статті. Тут ви можете віддати належне всім фахівцям, які внесли вклад в підготовку статті або надання даних, використаних вами, але при такому рівні їх зусиль, який не дає підстав вважати їх співавторами.
В даний час розвивається тенденція вираження подяки вкладу рецензентів. Це є спірною проблемою. Оскільки параграф з висловленням подяки НЕ може служити посиланням або резюме, то рецензента залишається погодитися з переробленим текстом і дати згоду на його публікацію. Насправді, якщо зауваження рецензента привели до суттєвої переробки досліджень і результатів і, відповідно, статті, то рецензент може бути запрошений в якості співавтора. Чи не етично вихваляти рецензента і створювати видимість, що кожна стаття отримує широке визнання завдяки його «найціннішим» зауважень.
 
Бібліографія
Всі роботи інших авторів, згадані в статті, повинні бути внесені в список, який розташовується в кінці. Список літературних джерел на паперових та електронних носіях оформляється відповідно до стандартів прийнятих в країні. Він повинен відповідати всім основним вимогам і специфічним вказівкам
 
Abstract (англійською мовою)
До Ратко зміст статті на англ.яз. Складається з аналогічних підрозділів, що і Ваша стаття. Кожен розділ містить кілька пропозицій, що містять основну інформацію розділу. Abstract повинна інформувати англомовного читача в стислій формі, про що стаття і в чому виражається основний внесок автора, який розглядається і обговорюється.
 
References. (Стандарт "Harvard")
Список літератури для іноземних баз цитування.
 
Заява про конфлікт інтересів